Pamiętam o regionie

 

Jako wiceminister spraw wewnętrznych miałem możliwość zdecydować o gruntownym remoncie komisariatu, który kosztował 1 mln zł. Za przekazane pieniądze dokonano adaptacji pomieszczeń, renowacji elewacji i wymiany instalacji elektrycznej.Dzięki tej decyzji policjanci mają komfortowe warunki pracy, a mieszkańcy lepszą obsługę. Komisariat w Chełmży jest teraz jednym z najładniejszych tego typu budynków w całym regionie.      Remont komisariatu Policji w Chełmży 

Jako wiceminister spraw wewnętrznych miałem możliwość zdecydować o gruntownym remoncie komisariatu, który kosztował 1 mln zł. Za przekazane pieniądze dokonano adaptacji pomieszczeń, renowacji elewacji i wymiany instalacji elektrycznej.Dzięki tej decyzji policjanci mają komfortowe warunki pracy, a mieszkańcy lepszą obsługę. Komisariat w Chełmży jest teraz jednym z najładniejszych tego typu budynków w całym regionie. 

Remont budynku Komendy w Chełmnie    Remont budynku Komendy w Chełmnie

Chełmno to dla mnie szczególne miejsce z racji urodzenia, dlatego cieszę się, że jako wiceminister spraw wewnętrznych odpowiedzialny za nadzór nad Policją zdecydowałem o remoncie Komendy Powiatowej.  Mieszkańcy mogą już obserwować, jak zmienia się elewacja budynku. W nowym roku rozpoczniemy remont  w środku komendy, dzięki  czemu mieszkańcy zyskają lepszą i bardziej komfortową obsługę, a policjanci lepsze warunki pracy.

Orliki w Chełmnie i Unisławiu    Orliki w Chełmnie i Unisławiu

 Jako wiceminister sportu i turystyki osobiście zdecydowałem o dofinansowaniu budowy Orlików w Chełmnie i Unisławiu, a także sali gimnastycznej wraz z zapleczem w Lisewie. Łącznie samorządy zyskały na tym ponad 1,7 mln złotych, a dzieci i młodzież mają więcej możliwości spędzania wolnego czasu. Cieszę się, że mieszkańcy często korzystają z tych obiektów.

Nowy wóz strażacki dla Kijewa Królewskiego    Nowy wóz strażacki dla Kijewa Królewskiego

Szczególnym sentymentem darzę Kijewo Królewskie. Tutaj mieszkał mój dziadek, u którego często spędzałem  wakacje. Zainteresowanie do działalności publicznej odziedziczyłem pewnie po nim – założycielu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kijewie Królewskim. Dużym przeżyciem było dla mnie, już jako wiceministra spraw wewnętrznych, dofinansowanie zakupu wozu straży pożarnej.

 Budowa komisariatu Policji w Dobrzejewicach   Budowa komisariatu Policji w Dobrzejewicach

 W powiecie toruńskim od wielu lat władze samorządowe i mieszkańcy zabiegali o budowę nowego komisariatu. Cieszę się, że jako wiceminister mogłem zdecydować o rozpoczęciu jego budowy. Inwestycja będzie kosztować 10 mln zł. i znacząco poprawi warunki pracy 77 policjantów, którzy obecnie mają siedzibę aż w trzech miejscach, tj.w Obrowie, Czernikowie i Lubiczu. Jestem przekonany, że inwestycja ta poprawie także bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.

Dzięki mojemu wsparciu do końca 2015 roku w Łubiance powstanie filia ośrodka szkoleniowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Będzie to miejsce, z którego będą korzystali strażacy zawodowcy, ale także i ochotnicy do podnoszenia swoich umiejętności i zajęć sportowych.  Jestem pewien, że budynek ten będzie służył wszystkim mieszkańców gminy.  Budowa Ośrodka Szkolenia Straży Pożarnej w Łubiance

 Dzięki mojemu wsparciu do końca 2015 roku w Łubiance powstanie filia ośrodka szkoleniowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Będzie to miejsce, z którego będą korzystali strażacy zawodowcy, ale także i ochotnicy do podnoszenia swoich umiejętności i zajęć sportowych.  Jestem pewien, że budynek ten będzie służył wszystkim mieszkańców gminy.

Rozwój infrastruktury sportowej w naszym powiecie

 

 

 Rozwój infrastruktury sportowej w naszym powiecie

 

Jako wiceminister sportu i turystyki osobiście zdecydowałem o dofinansowaniu budowy w powiecie toruńskim Orlika w Lubiczu oraz Łysomicach, 2 Orlików i boiska sportowego w Chełmży, krytej pływalni z zapleczem w Wielkiej Nieszawce, a także hali sportowej z zapleczem w Grębocinie. Łączna kwota dofinansowania wyniosła blisko 3,3 mln zł. To duże oszczędności dla lokalnych samorządów, ale przede wszystkim dodatkowe możliwości aktywnego spędzania czasu dla dzieci, młodzieży i mieszkańców gmin.

Dodatkowe pieniądze na most    Dodatkowe pieniądze na most

Dzięki moim zabiegom, Minister Rozwoju Regionalnego zwiększyła dofinansowanie dla budowy toruńskiego mostu o 148 mln. zł. Tą radosną wiadomość przekazałem Prezydentowi Torunia i Marszałkowi Województwa.

Dodatkowe 7 mln na Halę Sportową   Dodatkowe 7 mln na Halę Sportową

Jako wiceminister sportu i turystyki podjąłem decyzję o przyznaniu dodatkowych środków dla budżetu Torunia na tę inwestycję. To właśnie w Toruniu powstała druga w Polsce hala z bieżnią lekkoatletyczną.

Uniwersyteckie Centrum Sportowe w Toruniu   Uniwersyteckie Centrum Sportowe w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika przez wiele lat zabiegał o budowę Centrum Sportowego. Cieszę się, że jako wiceminister sportu i turystyki mogłem przyznać na ten cel dodatkowe środki. Już tylko we wspomnieniach absolwentów pozostały małe sale gimnastyczne przy ul. Gagarina. Obecnie Uniwersytet może szczycić się nowoczesną bazą sportową .

Hala Tenisowa na Skarpie   Hala Tenisowa na Skarpie

Na toruńskiej Skarpie wyrosło nowoczesne centrum tenisowe. Tylko w kilku miastach w Polsce istnieją całoroczne hale przeznaczone do gry w tenisa. Ministerstwo Sportu sfinansowało połowę kosztów budowy.