O mnie

Urodziłem się 4 sierpnia 1976 roku w Chełmnie. Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UMK. W 2005 roku po ukończeniu aplikacji zostałem radcą prawnym. Wykonując praktykę radcowską specjalizowałem się w prawie administracyjnym i konstytucyjnym.

Wykształcenie i doświadczenie prawnicze bardzo przydały mi się w działalności publicznej. Będąc radnym Torunia, jak i posłem wykorzystywałem zdobytą wiedzę w procesie stanowienia prawa. W szczególności było to istotne, kiedy reprezentowałem Sejm RP przed Trybunałem Konstytucyjnym. Każda sprawa wymagała gruntownego przygotowania, jednak za  najtrudniejszą uznaję tą, która dotyczyła zgodności Traktatu Lizbońskiego z Konstytucją RP.

Reprezentowanie  Sejmu RP  przed Trybunałem Konstytucyjnym

Za najważniejsze doświadczenie w działalności publicznej uważam pełnienie funkcji wiceministra sportu i turystyki w latach 2011-2014, a obecnie wiceministra spraw wewnętrznych. Praca ta dała mi unikalne doświadczenie w zarządzaniu publicznym, a także lepsze zrozumienie mechanizmów funkcjonowania państwa. Nadzorowanie największej formacji odpowiadającej za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju – Policji – z pewnością na długo pozostanie w mojej pamięci.

Cieszę się, że dzięki mojemu zaangażowaniu, a często osobistym decyzjom zwiększającym dofinansowanie udało się zbudować:

Hala Sportowa przy ul. Bema   Halę sportową przy ul. Bema

Uniwersyteckie Centrum Sportowe w Toruniu  Uniwersyteckie Centrum Sportu

Hala Tenisowa na Skarpie  Korty tenisowe na toruńskiej Skarpie

czyt. więcej – Osiągnięcia

Gdybym miał wskazać jeden z najprzyjemniejszych momentów w mojej działalności publicznej to z pewnością byłoby to otrzymanie tytułu Ambasadora UMK, który przyznawany jest absolwentom UMK za znaczące sukcesy w nauce, kulturze, sztuce, polityce oraz działalności gospodarczej i promocji Uniwersytetu. To z pewnością duże wyróżnienie, ale także i zobowiązanie, które będę realizował najlepiej jak potrafię.

Otrzymanie tytułu Ambasadora UMK

Wolne chwile spędzam z rodziną. Wspólnie z żoną Olą odkryliśmy ostatnio nową pasję – taniec. Wspólne treningi dają nam sporo radości. Mam córkę Gaję.

Wspólny czas z małżonką