Grzegorz Karpiński rozpoczął swoją kampanię wyborczą publikując stronę internetową “Życie Julii”,

Historia Julii jest graficzną narracją przedstawiającą mieszkankę Torunia, która znajduje się na różnych etapach swojego życia. Tych kilka uniwersalnych wycinków pokazuje, że nie tylko sama Polska, ale również nasze najbliższe otoczenie mocno rozbudowało się przez ostatnie kilka lat. Goniąc za codziennością, często nie potrafimy tego dostrzec i docenić, ale czujemy, że ewidentnie coś zmieniło się na lepsze. Na te subtelności zwraca uwagę Julia i sam Grzegorz Karpiński, który wykazuje, że jakość życia torunian z dnia na dzień ulega systematycznej poprawie.

 Inspirujący Obama

Idea opisania historii mieszkanki regionu powstała na kanwie Julii z USA, której postać wykorzystał w udanych dla niego ostatnich wyborach prezydenckich Barack Obama. Jak podkreśla jednak Grzegorz Karpiński – obie Julie dzieli niemal wszystko. Ta z USA żyła zgodnie z kanonami postępowania wyznaczanymi przez państwo i była znacząco oderwana od codziennego życia amerykanów. Julia z Torunia jest jedną z nas, po prostu żyje swoim życiem, podejmując decyzje  i funkcjonując z dnia na dzień, której wielka polityka nie interesuje. Decyzje rządu mają dla niej drugorzędne znaczenie, chociaż docenia ich wpływ na zmieniającą się rzeczywistość.

Optymiści wygrywają – pesymiści przegrywają

Czasami dopada nas przypływ beznadziei i trudno dostrzec pozytywy. Grzegorz Karpiński twierdzi, że warto czasami spojrzeć na to, jak szybko podróżujemy nowym mostem, jak zwiększyła się możliwość wyboru miejsc w żłobkach, czy jak wzrosła nasza szansa na otrzymanie kredytu mieszkaniowego. Historie Julii są bardzo uniwersalne i pokazują, że polityka to nie tylko Warszawa, że decyzje rządu mają wpływ na nas, na nasze otoczenie, naszą rzeczywistość, że to nie tylko środki pochodzące z funduszy UE, ale również aktywne działania wielu ministerstw wydatnie przełożyły się na życie torunian. Nowe komisariaty, w których Policjanci mogą efektywnie pracować, a my dzięki temu spać spokojniej, dofinansowania zajęć w przedszkolach, w który już bierze udział więcej dzieci, darmowe podręczniki dla gimnazjalistów pozwalające na oszczędności w domowym budżecie to tylko kilka ważnych projektów rządowych, w które zaangażowany osobiście był  Grzegorz Karpiński. Wiceminister zauważa przy tym, że rząd nie chce narzucać ludziom tego jak mają funkcjonować w społeczeństwie, stara się ich jednak wspierać w codziennym życiu, by ono było łatwiejsze i bardziej optymistyczne. Twierdzi również, że zabiegani, często nie zauważamy, jak zmieniło się nasze osiedle czy miasto. Tymczasem jakość naszego życia stale rośnie.

 Minister z Torunia

Grzegorz Karpiński urodził się w Chełmnie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a od 2005 może pochwalić się tytułem radcy prawnego. Już od 1998 prężnie działał w strukturach samorządowych jako Radny Miasta Torunia, a w latach 2007-2011 był posłem na Sejm. W latach 2010-2014 pełnił funkcję wiceministra w Ministerstwie Sportu i Turystyki, a obecnie jest wiceministrem w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych odpowiadając za funkcjonowanie Policji, BOR-u i wspieraniu działań legislacyjnych oraz budżetowych resortu.

Dzięki pełnionym funkcjom Grzegorz Karpiński miał duży udział w pozyskaniu środków dla rozwoju Torunia i regionu. Przykłady opisywane w kampanii przez Julię, pokazują jak silny udział w kreowaniu naszej toruńskiej rzeczywistości miał obecny wiceminister.

 

Zabiegani często nie zauważamy, jak zmieniło się nasze osiedle i miasto. Tymczasem jakość naszego życia cały czas rośnie. Tak też zmienia się życie Julii. Poznajcie zatem waszą sąsiadkę – Julię…