Inwestycja za ponad 8 milionów coraz bliżej. Prace zaraz ruszą

Inwestycja pochłonie ponad 8 milionów. Za te pieniądze powstaną: nowy budynek, garaże i… kojce dla psów. Tam też przeniesiona zostanie baza komendy toruńskiej.

Chodzi o nowy komisariat policji w Dobrzejewicach. Policjanci właśnie podpisali umowę z wykonawcą. Budowa ruszy już w przyszłym tygodniu. W nowym budynku będą pracować policjanci z obecnego komisariatu w Lubiczu. Na razie mają oni siedziby także w Obrowie i Czernikowie. Do Dobrzejewic przeniesiona zostanie także baza kynologiczna miejskiej komendy policji w Toruniu, która obecnie znajduje się przy ul. M. Curie- Skłodowskiej.

Warunki obsługi mieszkańców zmienią się zdecydowanie – podkreśla insp. Wiesław Domański, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. – Poprawi się też jakość pracy policjantów. Na terenie komisariatu powstanie baza kynologiczna, która obecnie jest w Toruniu. Przenosimy ją do Dobrzejewic m.in. ze względu na warunki sanitarne. Budynek będzie gotowy na początku października 2017 roku, potem jeszcze miesiąc, półtora zajmie nam wyposażenie tego obiektu. W grudniu 2017 powinien już funkcjonować.

Powstanie komisariatu to efekt współpracy samorządów i policji. Zaczęło się od tego, że w marcu 2013 roku gmina Obrowo przekazała w darowiźnie półhektarową działkę pod budowę komisariatu. Starostwo powiatu toruńskiego zapłaciło za opracowanie dokumentacji projektowej i odrolnienie gruntu. Wydano na to ponad 72 tys. złotych. Efekt: w kwietniu uzyskano pozwolenie na budowę. W nowym komisariacie znajdą się biura o powierzchni ponad 1,2 tys. m. kw. Na zewnątrz budynku kojce dla psów zajmą ok. 500 m.kw. Na terenie obiektu staną też garaże oraz siłownia.

Nowy komisariat obejmie gminy: Lubicz, Obrowo, Czernikowo.

Źródło: ddToruń